Sky-Watcher AZ-EQ6 GoTo

Astro | Montáže | Kód: AZ-EQ6
Akcia -13%

Nemecká vylepšená navádzaná ekvatoriálna / azimutálna montáž, nosnosť 20kg.

Dostupnosť
Ihneď k odberu
Pri objednávke do 13:00, expedujeme tovar ešte dnes
Pôvodná cena
2 639,00 €
Ušetríte
340,00 € (13%)
2 299,00 €
1 915,83 € bez DPH

AZ-EQ6 je úplne nová verzia robustnej montáže EQ6. Nosnosť je až 20kg, hlava montáže sa dá sklopiť do vodorovnej polohy a montáž je možné využívať aj ako azimutálny, pričom unesie súčasne dva teleskopy, každý na jednej strane deklinačnej osi. Najväčším rozdielom však je vybavenie duálnymi enkodérmi v oboch osiach, ktoré umožňujú natáčanie montáže aj ručne (uvolnením fixácie osi), bez straty kalibrácie. Tzn. montáž neustále sleduje natočenie oboch osí a Vy môžete voľne pohybovať oboma osami a montáž neustále sleduje svoju pozíciu.

   Ustavenie polárnej osi je veľmi jednoduché a nebude vám trvať viac ako 2 minúty, následná kalibrácia jednou, dvomi alebo tromi hviezdami rovnako zaberie len niekoľko minút a všetko je pripravené na pozorovanie alebo fotenie. Montáž má autoguider port do ktorého možete zapojiť pointačnú kameru a zvýšiť tak expozičný čas pointáciou až na desiatky minút.
   SynScan controller rovnako umožňuje pripojiť počítač a ovládať celý statív jednou z množstva voľne dostupných planetárnych aplikácii. Ovládač obsahuje databázu takmer 43000 vesmírnych objektov.

GoTo montáže umožňujú veľmi jednoduchú orientáciu po oblohe. Pokalibrácii statívu jednoducho nájdete akýkoľvek objekt v priebehu niekoľkých sekúnd. Montáž automaticky sleduje objekty na oblohe.

 

Technické parametre:  
Typ montáže nemecká paralaktická, azimutálna
Statív oceľový
Pohyb osí elektrický v oboch osiach
GoTo navádzanie áno
Zaťaženie (len teleskop) 20 kg
Polárny hľadáčik áno
Databáza objektov 42900
Presnosť zamerania objektu <1 arcsec
Autoguider port áno
PEC korekcia periodickej chyby áno
Iné napájanie 12V

Parametre

Výrobca Astro

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Centrálny sklad AZ-EQ6 3