Rovnač poľa a reduktor pre ED80

Astro | Rovnače poľa / korektory | Kód: Flat85-080

Rovnač poľa pre apochormatický teleskop Sky-Watcher ED80

Dostupnosť
Ihneď k odberu
Pri objednávke do 13:00, expedujeme tovar ešte dnes
257,00 €
214,17 € bez DPH

Rovnač poľa pre teleskop  - SW ED80
Úprava ohniskovej vzdialenosti  - x0.85
Závit  - M48
Vzdialenosť od ohniskovej roviny (backfocus) - 55mm

Každý teleskop aj šošovkový má svoju optickú chybu danú konštrukčným vyhotovením a zakrivením šošovky. Ide o chybu roviny ostrosti. Tá nie je plochá ale zahnutá (akoby  časť povrchu gule) a smerom ku kraju zorného poľa je tento problém vidieť aj voľným okom. Najviac však tento problém trápi astrofotografov. Rovina ostrosti sa smerom ku kraju fotografii posúva mierna nad čip a namiesto guľatých hviezd sa tieto natiahnu akoby do takých malých kométiek smerom ku stredu obrazu.
Ukážku vidieť na nasledujúcom obrázku:

Rovnače poľa tento problém odstraňujú. Dôležité je ale aby bol rovnač poľa v správnej vzdialenosti od snímacieho čipu kamery. Pre tento rovnač je správna vzdialenosť, tzv. backfocus 55mm od dorazovej polohy závitu (úplne zaskrutkovaný závit). 55mm je bežná vzdialenosť backfocusu vačšiny zrkadloviek. V prípade nesprávnej vzdialenosti sa problém neodstráni. Nasledujúca fotografia bola robená rozstavou Skywatcher ED80 + tento konkrétny korektor. Vidno prefektnú korekciu v rohoch obrázka.
Tento korektor navyše zmenšuje ohniskovú vzdialenosť na 0,85x pôvodnej dĺžky teleskopu ED80, teda na 510mm, čím získate svetlnosť 6,38.  


Parametre

Výrobca Astro

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Centrálny sklad Flat85-080 1